ט״ו בשבט 2019- יער מאכל קורן- יער הדגל של עמותת יערות מאכל בגליל.

שלום חברי יער יקרים-

התחשק לי לשתף על הכתב קצת מחוויות היום אני חושבת שבעיקר כדי לומר תודה על יום נפלא!

מהותו של היער והעמותה, היום היו בהגשמה לתפארת. היה חג שמח לאילנות לאדמה ולאדם.

היה יום מרגש ביותר ביער מילים לא ממש יתארו זאת. חגיגה אמיתית ט״ו בשבט של יופי והדר, חסד וברכה.  

עבודה משותפת של אנשים שחברו יחד למען רעיון קסום עשייה טובה ופשוטה ותחושה אחווה ואחדות זה היה הניחוח של היום הזה. המון אנשים מגוונים הגיעו ובכל הגילאים. הרבה פנים מוכרות, המגיעות ליער באופן קבוע על בסיס שבועי הפעוטות והילדים משומרי הגן ומהאמהות המגובשות החינניות והמכניסטים שלנו היקרים שהם ללא ספק על ההגדרה של ״מלח הארץ״ מתיישבים.

תושבים רבים מהאזור אנשים שהגיעו לראשונה היום ומיד כמגע קסם אחזו כלי עבודה והצטרפו למלאכה כאילו תמיד היו שם. הגיעו גם  חברים רבים של היער, תלמידות בית ספר שבחרו להתנדב ולהעניק מזמנן לאדם ולטבע, תלמידי בית הספר- ״שחפים״ ועוד רבים וטובים, שחלקו יחד יום קסום, בו חברים רק לשם השיתוף,  ננטעו עשרות של עצים וצמחים, כל עץ ושתיל קיבלו תשומת לב ייחודית בהמון אהבה ושלווה אינסופית. תחושת יחד מופלאה ועם זאת כל אדם הרגיש במבט של פוקוס עליו, כנמלה חרוצה ושמחה. מתרכז בפעולה שאותה בחר וכמלאכת האריגה בה כל החוטים מתחברים לכדי תוצאה צבעונית.

בעבודת כפיים משותפת יצרנו עולמות רבים,  נטענו עצים וצמחים מגוונים.

איזה חסד!

הייתה תחושה בדיוק כמו שכולנו רצינו.שלכולם יש מקום והיער הוא ממש עבור כולם ולמען כולם. היום אני יודעת לומר בביטחון ובגאווה מהי התחושה של לקחת חלק ביער מאכל קהילתי. מלבד הכול היום הזה יהיה זיכרון נפלא בלבבות של כולנו אני משערת. מלא חברים והמון ילדים בנו היום גדר מחומרים טבעיים לשמירת הפרחים והירקות שנשתול באירוע הקרוב בשישי.

זוהי עשייה לדורות והגשמה נהדרת בהווה.

שניים מהדברים המהותיים לי ביותר התקיימו היום מבחינתי- האחדות ושיתוף הפעולה בין האנשים בלבבות ובעשייה. והפיכת הארץ שלנו למניבה ופורה יותר.

הדבר הכי מגניב וקסום שקרה לי באופן אישי היום בין הפעולות והחוויות, היה,…

שזכיתי לשתול עץ קלמנטינה עם חמישה תינוקות בני שנתיים ואמהותיהן החרוצות.

נשתף תמונות שיתנו ניחוח של הרגעים.

וגם הגיעה היום ליער בחורה מקסימה, שבמקרה אתמול שמעה על היער מאכל, היא הגיעה עכשיו ממש לחיות בעמק ישירות מאילת. והיא אדם שמאוד מחובר לאדמה והיה לה חלום שהתגשם היום לשתול ביום הולדת שלה עץ בננה. היא שתלה בסוף 3 ועוד כמה עצים ושתילים נוספים.תחושת האחווה והשיתוף פעולה בשטח קסמו לה והיא רוצה להיות יותר פעילה. דוגמא טובה ממש להדגים כמה יפים הרגעים שחווינו היום.

זהו היער של כולנו וגם של כל מי שיבוא אחרינו. וזו תחושה מאוד בריאה וחשובה לעבוד בשיתוף פעולה עם הטבע, להפרות את האדמה, לפעול בחכמה ובהקשבה עם רצון גדול להעניק לעולם חזרה קצת מהטוב שזכינו בו. זכות גדולה היא לשתול עץ וזכות גדולה לאכול מפירותיו.

ביער הזה כולנו שותפים כל מי שיגיע לשטח ויעבוד עם האדמה, יהיה בתוך היער ויחווה את היופי והקסם של הטבע, יריח את הריחות, יתבונן בחברים יוכל למצוא המון שמחה ולצאת נשכר בכל כך הרבה רבדים.

עם כל פעולה של המעדר באדמה אני אולי אתנשף אחרי כמה שעות אבל למעשה חברים התרחבה לי איכות הנשימה והרוח הטובה.

תודה רבה לכולם!

שלכם בברכה,

כינרת.